آشنايي با كد هاي دستوري-اعتباري-USSD-ايرانسل و فعال سازي بسته هاي اينترنتي GPRS،EDGE،3G،4G
راهنماي کامل فعال سازي اينترنت ايرانسل GPRS،EDGE،3G،4G
http://www.i8i.ir/all/modem/3g-wifi/zte/mf60/t_p/15_ussd-irancell.htm

در صفحه بعدي ميخوانيم:

ورود به صفحه بعد


 wireless router-111222

صفحه اصلي i8i >> مودم هاي جيبي ZTE >>  توصيف كامل مودم جيبي ZTE-MF60
 

wifi.i8i.ir 

 
  صفحه اصلي مودم دانگل مودم جيبي3G مودم جيبي4G روتر وايفاي گوشي تبلت لوازم رايانه لوازم ديگر پشتيباني خريد اينترنتي ارتباط با ما  

شرح كامل مودم-روتر جيبي واي فاي دار سيمكارتي ZTE MF60
نقد و بررسي عملكرد ايرانسل - آشنايي با كد هاي ايرانسل- آشنايي با مراحل فعال كردن بسته اينترنتي ايرانسل

شرح كامل مودم-روتر جيبي واي فاي دار سيمكارتي ZTE MF60
  صفحه اصلي ZTE توصيف كامل MF60 مشخصات فني نماي ظاهري و نكات كاربردي پشتيباني و تنظيمات  
  فهرست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  

مهم ترين تنظيمات پيشرفته در مودم جيبي همراه ZTE MF60
USSD Code for Package of Rightel,Irancell and MCI  net

بخش پشتيباني از كاربران - صفحه 15

نقد و بررسي عملكرد ايرانسل - آشنايي با كد هاي ايرانسل- آشنايي با مراحل فعال كردن بسته اينترنتي ايرانسل


پيشنهاد ايرانسل براي اتصال به اينترنت چيست (از بزرگنمايي تا واقعيت)؟

از زمانيكه طبق قانون رفع انحصار شبكه 3جي، ايرانسل وارد معركه نسل سوم اپراتورهاي همراه شد در اقدامي به اصطلاح غافلگير كننده شروع به هياهوي كاذب 4 جي و ال تي ئي در جهت از پا انداختن رايتل و كنار زدن همراه اول كرد و در اولين گام اقدام به تعويض سيم كارت قبلي و تبديل به سيم كارت 4جي نمود و ادعا كرد با اين روش مودم شما تبديل به جت و فانتوم ميشود بشرطي كه بسته هاي 4 جي ما استفاده كنيد .
ايرانسل با اين تصور كه ميتواند با برپا كردن تعدادي انگشت شمار آنتن خوب و پرقدرت و دستكاري كردن شبكه و تنظيمات آنتن هايش ميتواند گنجشك را بجاي قناري به كاربران مستاصل ايراني قالب كند و مشتريان رايتل و همراه اول را جذب خود كند حتي در اين راستا همانطور كه ملانصرلدين دروغ خودش را باور كرده بود باورش شد كه تبديل به يك اپراتور واقعي و پرقدرت نسل 4 در ايران شده و براي اثبات اين موضوع و بر خلاف قانون اپراتورها در ايران كه آنها را از فروش مودم منع ميكند اقدام به واردات مودم از چين كرده و مودم هاي 4 جي هواوي را هم بطور قفل شده در معرض فروش كاربرانش قرار داد اما غافل از اينكه سست ترين خانه ها خانه عنكبوت است و با هياهو هاي كاذب نميتوان واقعيت را تغيير داد.
و همه آن جوان هاي تي شرت پوش ليمويي رنگي كه ايرانسل در كنار متروها اجير كرده بود هم شايد ديگر اكنون با واقعيت تلخ فريب و بازي خوردنشان از اين شركت بظاهر ايراني و در واقع چند مليتي، متوجه شده باشند كه چه پول كلاني را به جيب ايرانسل واريز كردند.
ايرانسل حتي بسياري از بازرگانان ايراني را در وادي خريدهاي كلان و بي مورد مودم 4جي قرار داد. كالايي كه قيمت آن بيش از دو برابر نسل قبلي بود و وجود آن در ايران بعنوان كالاي لوكس و تقريبا بي مصرف در شرايط حاضر بحساب ميامد و به اين ترتيب ميلياردها ارز نيز روانه بازار چين شد.

1- كمي بيشتر "در باره ايرانسل" !

اگر چه در بند بالا ايرانسل را زير تازيانه نقدمان برديم اما يك نقد منصافه قاعده اش پرداختن به نيمه پر ليوان هم هست! و ما نميتوانيم فراموش كنيم كه ايرانسل در چه زماني وارد ايران شد!
ايرانسل در دوراني وارد عرصه خدمات تلفن همراه شد كه فقط افرادي ميتوانستند از خدمات مزبور استفاده كنند كه كمي تا قسمتي از بخش طبقه مرفه جامعه باشند و از عهده خريد سيمكارت همراه اول بر بيايند و توان پرداخت تعرفه هاي سنگين مكالمات پر از قطع و وصل آن شبكه تمام عيار دولتي را داشته باشند.
سيمكارت هاي همراه اول با قيد قرعه به تعدادي از اساتيد دانشكده ها يا قضات و ديگر كاركنان رده بالاي مشاغل دولتي آنهم بقيمت يك تا سه سكه طلا واگذار ميشد! و ايرانسل در اقدامي شگفت انگيز و شجاعانه با تحويل دو سيمكارت رايگان به متقاضيان،تمامي بساط فرصت طلبان دولت مدار را چنان در هم پيچيد و چنان ضربه اي به آن وارد كرد كه لااقل تا دو سال، همراه اول عاجز از هر واكنشي كل ميدان فروش خدمات تلفن همراه را به ايرانسل واگذار كرد!

ولي اكنون قريب به ده سال از آن زمان ميگذرد. ناجوانمردي گزينه رايج در عرصه تجارت شده و فريب و رياكاري زشتي خود را از دست داده. اخلاقيات داستاني خواب آور براي كودكان تلقي ميشود. و به همين سادگي چنين اپراتوري هم رنگ جامعه شده و آن غافلگيري دو سيمكارت رايگان كجا و اين غافلگيري سرعت زير كيلو بيت با عنوان صدمگا بيت گجا؟؟!!

حال بعد از آن همه گرد و خاك هاي ايرانسلي فقط افرادي ميتواننداز اين نعمت بزرگ سرعت صد مگا بيت بر ثانيه! منتفع شوند كه اولا در همسايگي ديوار به ديوار يك دكل پرقدرت زيمنس 4جي ايرانسل باشند و از سرعت 10 تا 12 مگا بايتي دانلود ايرانسل كمي فيلم و شو و فايل هاي سنگين را در سه شماره دانلود كنند انهم (ثانيا) حتما در پناه مودم بالاي 400 الي 500 و حتي يك و نيم مليون توماني هواوي و زد تي ئي!
خلاصه كلام و در پاسخ به پرسش:
 چگونه مي توان از سرعت شگفت انگيز اينترنت همراه ايرانسل استفاده كرد ؟:
1- (ابر) داشتن ابر سيمكارت 4 جي ايرانسل
2- (باد) خريد بسته شگفت انگيز 4 جي ايرانسل
3- (مه) استفاده از مودم واقعي و غير استوك هواوي يا ZTE يا امريكايي مثل آلكاتل 4 جي با پشتيباني از LTE/FDD
4- (خورشيد) و داشتن افتخار همسايگي با يك آنتن 4 جي ايرانسلي!
5- (فلك) و از همه مهمتر داشتن يك شانس خوب براي داشتن پهناي باند كافي (كه اين يكي جدا به اقبال مادر زادي كاربر مربوطه مرتبط ميشود!) تا همه عوامل فوق كل هم اجمعين دست بدست هم ندهند شما سرعت صد مگ را نخواهيد داشت و الزاما تا اطلاع ثانوي ميبايست به صد بيت بر ثانيه رضايت دهيد! (پرگرفته از پاسخ محترمانه كارشناس ارشد ايرانسل به كاربران )

مسئوليت نوشتار فوق را فروشگاه اينترنتي كبوتر بعهده ميگيرد.

2- پيشنهاد ما جهت انتخاب بسته اينترنتي ايرانسل چيست؟

ابتدا تصميم بگيريد كه آيا از بسته هاي معمولي ميخواهيد استفاده كنيد يا از بسته هاي به اصطلاح پر سرعت و در مرحله بعدي انتخاب بسته هاي يك هفته اي با حجم كم و با سرعت بالا جهت آزمايش توانايي اين بسته ها شيوه مناسبي بنظر ميرسد.
و آنگاه چنانكه از كيفيت و سرعت و قيمت آن نوع بسته راضي بوديد اقدام به تهيه بسته يك ماهه بنماييد ولي پيشنهاد ميكنيم حتي الامكان بسته هاي 3 يا 6 ماه و بلند مدت را انتخاب نكنيد چراكه ناگاه با از كار افتادگي سيستم مواجه شده و فقط در پاسخ به تلفن هاي شما با جملات فوق محترمانه بشما خواهند گفت همينه كه هست.

3- مراحل فعال سازي بسته هاي اينترنتي ايرانسل؟

در صفحه قبلي بطور جامع و كليات آنرا توضيح داديم ولي بطور اخص در ارتباط با ايرانسل آنرا مجددا مرور ميكنيم:

1- ابتدا بررسي كنيد چه مقدار مبلغ در سيمكارت شما وجود دارد. كد مانده اعتبار را وارد كرده .(كد با ستاره شروع و به مربع ختم ميشود). بدليل اينكه ممكن است برخي مرورگر ها چپ به راست شان معكوس باشد بفارسي و با حروف هم نوشته ايم:

*141*1# 1- كد استعلام مانده حساب شارژ سيم كارت ايرانسل
ستاره عدد يكصد و چهل و يك ستاره عدد يك مربع و دكمه تاييد يا گوشي يا ارسال

پاسخي كه ميايد مثلا:

Receive:Etebar: 63552 Rial. Shegeftangiz 0 ta 0 ruz,Hadye 0 ta 0 ruz.Ba *4444*1#, 100barabar hazine pardakhti, etebar mokaleme bekharid

2- بعد از اينكه بسته اينترنتي مورد نظر خود را انتخاب كرديد با توجه به تعرفه آن بسته و احتساب ده در صد ماليات  و جمع باقيمانده اعتبار سيمكارت، يك يا دو شارژ از خود پرداز يا مراكز پيشخوان را بطوري تهيه ميكنيد كه كمي بيش از حاصل عدد فوق باشد (مثلا حدود هزار تومان كافي است) و سپس يك سيم كارت مخصوص كه براي استفاده اينترنت انتخاب كرديد را وارد گوشي يا مودمي كه توانايي ارسال كدهاي اعتباري را دارد قرار دادهو رمز آنرا مطابق دستور ذيل وارد ميكنيد:

*141*رمز كارت شارژ# 2- كد انتقال مبلغ شارژ خريداري شده به سيمكارت ايرانسل
اول ستاره بعد عدد يكصدو چهل و يك بعد ستاره بعد رمز شارژ خريداري شده و مربع و سپس دكمه تاييد يا گوشي يا ارسال

پاسخي كه ميايد مثلا:

Receive:Sharj anjam shod! Etebar: 155295 Rial.Ba *4444*1#, 100barabar hazine pardakhti, etebar mokaleme bekharid.

3- بر اساس پيام فوق سيم شما داراي پانزده هزار و پانصد تومان اعتبار است و شما ميتوانيد مثلا يك بسته پر سرعت يك ماهه با حجم كم ده هزار توماني يا يك بسته يك ماهه با حجم زياد سيزده هزار توماني تهيه كنيد:

*555*5*3*2# 3- كد فعال سازي بسته اينترنتي يك ماهه 4 جي يك و نيم گيگ + يك گيگ شبانه رايگان
ستاره پانصد و پنچاه و پنج ستاره پنج ستاره سه ستاره دو مربع و سپس دكمه تاييد يا گوشي يا ارسال

پاسخي كه ميايد مثلا:

ماهانه1.5+1گيگ2شب-2ظهر10000ت خريدباارسال1تمديدخودکارماهانه ارسال2لاتين
ماهانه1.5+1گيگ2شب تا2 ظهر10000ت ثبت وبادريافت تاييديه فعال ميشود

چنانكه بار اول هست كه از اين نوع خدمات ايرانسل استفاده ميكنيد و مطمئن نيستيد كه مجددا ميخواهيد بسته را فعال كنيد عدد يك و چنانكه بهرحال قصد تمديد داريد عدد دو را وارد كنيد.
تذكر مهم!
چنانكه عدد يك را وارد كرديد مبلغ باقيمانده را طوري طراحي كنيد كه بيش از هزار تومان نباشد و در طي اين مدت بتوانيد از خدمات پيام كوتاه يا تلفن نيز استفاده كنيد و اگر قصد تمديد و انتخاب عدد 2 را داريد حتما مانده حساب قبل از به اتمام رسيدن بسته فعلي تان ده هزار تومان (تعرفه بسته مجدد و با همين مشخصات)  باشد. همراه اول براي كاربرانيكه گزينه تمديد را انتخاب ميكنند هنگام به اتمام رسيدن بسته پيامكي ميدهد مبني بر اينكه بسته شما در حال اتمام است آيا مايليد آنرا تمديد كنيد. و همين هشدار براي كاربر كافيست تا موجودي باقيمانده اش را برنامه ريزي كند.
بهرحال در ايرانسل چنانكه عدد دو را وارد كرديد اين پيام (بصورت پيامك) برايتان ميايد:

مشترک گرامي به شماره 933، اينترنت ماهيانه 1+1.5گيگابايت(12شب تا12ظ با موفقيت فعال شد و به صورت خودکاردرتاريخ 11-06-1394 تمديد مي شود.

 4- جهت استعلام مانده حساب از بسته اينترنتي تان هم ميتوانيد از كد ذيل استفاده كنيد(البته قبلا كدهاي اختصاصي براي مانده حساب همه انواع بسته هاي اينترنتي وجود داشت).

Send:*141*1# 4- كد استعلام مانده حساب شارژ سيم كارت ايرانسل
اول ستاره بعد عدد يكصدو چهل و يك بعد ستاره بعد عدد يك و در آخر مربع و سپس دكمه تاييد يا گوشي يا ارسال

 

4- برخي از كد هاي مفيد اعلام شده ايرانسل


در پي گسترش و توسعه فعاليت هاي اپراتورهاي همراه، معمولا كدهاي اعتباري جديدي جايگزين كدهاي قبلي شده و بسياري نيز توسعه مي يابد مثلا كدي كه قبلا فقط اينترنت همراه يك ماهه ارائه ميداد حالا با افزودن يك رقم ديگر آنرا به سه ماه يا شش ماه تبديل ميكند...

بهرحال در اين بخش يك سري از مجموعه كدهاي ايرانسل را آورده ايم و ممكن است دانستن آنها در مواقع خاص مفيد باشد.
فقط در نظر داشته باشيد كه تاريخ انتشار اين صفحه تابستان 94 است و در زمان هاي ديگر ممكن است اين كدها معتبر نباشد البته در اين صورت خود شبكه نيز بشما اعلام ميكند كه معتبر نيست و بجاي آن از اين كد جديد استفاده كنيد. در ضمن همانطور كه قبلا متذكر شديم كدها با علامت ستاره شروع ميشود و با مربع خاتمه ميابد اگر مرورگرتان برعكس نشان داد شما از سمتي كد را بخوانيد كه ستاره دارد!

نكته مهم! چنانكه از طريق مودم ميخواهيد كدي را بعنوان دستور اعمال كنيد ممكن است در پاسخ آن كد چند گزينه ظاهر شود با اعدادي مثل 1 و 3و4و7 و جلوي آن اعداد گزينه اي نوشته شود.اين بدين معناست كه اين دستورها زير مجموعه كد وارد شده هستند و براي اجراي هركدام از زيرمجموعه ها ميبايست يك ستاره و عدد مربئطه اضافه شود .
مثال بعد از ارسال كد رديف 1 پيام ميايد مثلا 1 استعلام مانده حساب - 2منوي تغيير زبان...
حالا شما كد
رديف 4 را ميزنيد باز در پاسخ ميايد : 1تغيير زبان به فارسي - 2تغيير زبان به انگليسي
حالا شما كد رديف 5 را ميزنيد. و پيام هاي دستوري بفارسي برايتان ميايد.

کدهاي دستوري USSD  براي ايرانسل اعتباري

رديف عملکرد کد دستوري
1 منوي اصلي *140#
3 استعلام مانده حساب *140*1#
4 منوي تغيير زبان *140*2#
5 تغيير زبان به فارسي *140*2*1#
6 تغيير زبان به انگليسي *140*2*2#
7 منوي خدمات ايرانسل *140*3#
8 فعال‌سازي پيامگير صوتي *140*3*1*1#
9 فعال‌سازي بازيابي تماس‌هاي ناموفق *140*3*1*3#
10 حذف تمامي خدمات پيامگير *140*3*1*4#
11 درخواست تنظيمات MMS (پيام چند رسانه‌اي) *140*3*5#
12 درخواست تنظيمات GPRS (اينترنت همراه) *140*3*6#
13 منوي سرويس فهرست طلايي *140*3*4#
14 ثبت شماره در فهرست طلايي *140*3*4*1#
15 حذف شماره از فهرست طلايي *140*3*4*2#
16 مشاهده فهرست طلايي *140*3*4*3#
17 شارژ مجدد *140*شماره رمز 12 رقمي#
18 شارژ شگفت انگيز *144*شماره رمز 12 رقمي#
19 سرويس خط به خط *144*شماره رمز 12 *مبلغ به ريال*رمزرقمي#
20 منوي تغيير طرح تعرفه *140*7#
21 طرح‌هاي تعرفه اعتباري *140*7*1#
22 طرح اعتباري پايه‌اي ثانيه‌اي *140*7*7*1#
23 انتقال از اعتباري به دائمي *140*7*4#
24 طرح‌هاي تعرفه تشويقي *140*7*5*3#
25 منوي اطلاعات حساب *140*7*8#
26 طرح تعرفه فعلي *140*7*8*1#
27 دوره باقی‌مانده از طرح تشويقي *140*7*8*2#

 

کدهاي دستوري USSD  براي ايرانسل دائمي

رديف عملکرد

کد دستوري

1 منوي اصلي *130#
3 منوي اطلاعات حساب *130*1#
4 استعلام مانده حساب و کد شناسه *130*1*1#
5 طرح تعرفه فعلي *130*1*2#
6 منوي تغيير زبان *130*2#
7 تغيير زبان به فارسي *130*2*1#
8 تغيير زبان به انگليسي *130*2*2#
9 منوي خدمات ايرانسل *130*3#
10 منوي خدمات پيامگير و بازسازي تماس ناموفق *130*3*1#
11 فعال‌سازي پيامگير صوتي *130*3*1*1#
12 فعال‌سازي بازيابي تماس‌هاي ناموفق *130*3*1*3#
13 حذف تمامي خدمات پيامگير *130*3*1*4#
14 منوي سرويس فهرست طلايي *130*3*4#
15 ثبت شماره در فهرست طلايي *130*3*4*1#
16 حذف شماره از فهرست طلايي *130*3*4*2#
17 مشاهده فهرست طلايي *130*3*4*3#
18 درخواست تنظيمات MMS (پيام چند رسانه‌اي) *130*3*5#
19 درخواست تنظيمات GPRS (اينترنت همراه) *130*3*6#
20 منوي تغيير طرح تعرفه *130*7#
21 پرداخت صورتحساب دائمي از طريق کارت شارژ *130*شماره رمز 12 رقمي#

 

در صفحه بعدي ميخوانيم:

ورود به صفحه بعد

بالاي صفحه

  فهرست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  
  صفحه اصلي ZTE توصيف كامل MF60 مشخصات فني  نماي ظاهري و نكات كاربردي  پشتيباني و تنظيمات   
شرح كامل مودم-روتر جيبي واي فاي دار سيمكارتي ZTE MF60
چگونه يك مودم سيمكارتي با سرعت مناسب انتخاب كنيم؟چنانكه در مورد مطلب فوق نظرات خاصي داريد لطفا با ما درميان بگذاريد.
و نيز اگر آنراپسنديد توسط G+1 با ديگران به اشتراك بگذاريد!
با تشكر
فروشگاه اينترنتي كبوتر

نكته!: اشتراگ گذاري مطلب فوق فقط با يك بار دكمه زدن بر روي  G+1  براي عموم، با نام و نشاني پست الكترونيك شما (اگر داراي يك حساب صندوق پست الكترونيك جيميل باشيد) بطور خودكار انجام ميگيرد.

 

به اشتراك گذاري عنوان و نشاني مطلب فوق در سايت هاي اجتماعي

friendfeed cloob delicious digg twitter-تئوتر

ياهو-yahoo

google plus-گوگل پلاس گوگل بوت مارك-google bookmarks گوگل باز-google buzz بالاترين-balatarin Technorati linkedin-لينكدين whatsapp-واتس آپ facebook-فيس بوك telegram-تلگرام
بر پا شده سال 89 - بروز شده در بهار 96
Free web page counter

 

نقد و بررسي عملكرد ايرانسل - آشنايي با كد هاي ايرانسل- آشنايي با مراحل فعال كردن بسته اينترنتي ايرانسل-
راهنماي کامل فعال سازي اينترنت ايرانسل GPRS،EDGE،3G،4G
 آشنايي با كد هاي دستوري-اعتباري-USSD-ايرانسل و فعال سازي بسته هاي اينترنتي GPRS،EDGE،3G،4G- 
آشنايي با كد هاي دستوري يا اعتباري (USSD) ايرانسل و چگونگي فعال سازي بسته هاي اينترنتي جهت استفاده از آن-
 آشنايي با كد هاي دستوري -اعتباري- USSD ايرانسل و فعال سازي بسته هاي اينترنتي با ذكر مثال و مرحله به مرحله-
پيشنهاد ايرانسل براي اتصال به اينترنت چيست (از بزرگنمايي تا واقعيت)؟-
پيشنهاد ما جهت انتخاب بسته اينترنتي ايرانسل چيست؟-
مراحل فعال سازي بسته هاي اينترنتي ايرانسل-
برخي از كد هاي مفيد اعلام شده ايرانسل-
کدهاي دستوري USSD براي ايرانسل اعتباري-
کدهاي دستوري USSD براي ايرانسل دائمي-
آشنايي با كدهاي دستوري-اعتباري USSD و روش فعال سازي جهت اينترنت همراه ايرانسل همراه اول و رايتل-


فروشگاه اينترنتي كبوتر-آشنايي با اصطلاحات رايج و مفاهيم آنها و تنظيمات پيشرفته در مودم جيبي واي فاي دار 2G.3G.4G-
نحوه انجام تنظيمات پيشرفته در مودم جيبي واي فاي دار همراه ZTE MF60-
مودم جيبي ZTE پيشرو در پشتيباني از انوع شبكه هاي همراه نسل سوم و چهارم با پروتكل هاي 3G.4G-LTE- FDD/TDD
مودم جيبي ZTE MF60 3G WiFi Router-فروشگاه اينترنتي كبوتر-وارد كننده و توزيع كننده مودم هاي همراه 4G-3G مستقيم از چين تايوان و كره-ZTE MF60
رفع مشكلات متداول در استفاده از مودم هاي واي فاي دار ZTE -
پاسخ به سوالات متداول كاربران مودم هاي جيبي واي فاي دار-
پرسش و پاسخ هاي مهم و متداول در ارتباط با تنظيمات مودم هاي جيبي واي فاي دار-microSD Card


Hardware Installation
USSD Code for Package of Rightel,Irancell and MCI net