13 نكته مهم در ارتباط با USSD-كد هاي دستوري-اعتباري-و آشنايي با فعال سازي بسته هاي اينترنتي
USSD يا كد هاي دستوري (اعتباري) چيست و راه هاي تهيه و خريد بسته هاي اينترنتي جهت اينترنت همراه كدام است؟
http://www.i8i.ir/all/modem/3g-wifi/zte/mf60/t_p/14_ussd-code.htm

در صفحه بعدي ميخوانيم:
 •  USSD يا كد هاي دستوري (اعتباري) چيست و راه هاي تهيه و خريد  و فعال سازي بسته هاي اينترنتي جهت اينترنت همراه كدام است؟
 • 1- كد هاي اعتباري يا دستوري USSD چيست
 • 2- علامت شاخصه در كد هاي اعتباري كدام است؟
 • 3- راه هاي ارسال كد هاي اعتباري كدام است؟
 • 4- با ارسال كد هاي اعتباري چه اتفاقي مي افتد؟
 • 5- با ارسال كد هاي اعتباري بسته اينترنتي چه اتفاقي مي افتد؟
 • 6- به چه دليل پيام اعتبار دهي بسته اينترنتي از طريق پيامك است نه از طريق پاسخ به كد اعتباري؟
 • 7- چگونه ميزان استفاده از حجم اينترنت مصرف شده و زمان باقيمانده آن آگاه شويم؟
 • 8- براي استفاده از اينترنت توسط سيمكارت چه بسته اي را انتخاب كنيم؟
 • 9- براي استفاده از اينترنت توسط سيمكارت چه سيمكارتي را اختصاص دهيم؟
 • 10- براي استفاده از اينترنت توسط سيمكارت چه مبلغي را اختصاص دهيم؟
 • 11- براي خريد بسته اينترنتي كدام راه راانتخاب كنيم؟
 • 12- بعد از خريد شارژ از طرق مختلف براي وارد كردن رمز خريداري شده به سيمكارتمان چه بايد كرد؟
 • 13- آيا ميتوان مستقيما مبلغ شارژ خريداري شده را به بسته اينترنتي اختصاص داد ؟

ورود به صفحه بعد


 wireless router-111222

صفحه اصلي i8i >> مودم هاي جيبي ZTE >>  توصيف كامل مودم جيبي ZTE-MF60
 

wifi.i8i.ir 

 
  صفحه اصلي مودم دانگل مودم جيبي3G مودم جيبي4G روتر وايفاي گوشي تبلت لوازم رايانه لوازم ديگر پشتيباني خريد اينترنتي ارتباط با ما  

شرح كامل مودم-روتر جيبي واي فاي دار سيمكارتي ZTE MF60

 آشنايي با كد هاي دستوري (اعتباري) USSD و راه هاي تهيه و خريد و فعال سازي بسته هاي اينترنتي جهت اينترنت همراه كدام است؟

شرح كامل مودم-روتر جيبي واي فاي دار سيمكارتي ZTE MF60
  صفحه اصلي ZTE توصيف كامل MF60 مشخصات فني نماي ظاهري و نكات كاربردي پشتيباني و تنظيمات  
  فهرست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  

مهم ترين تنظيمات پيشرفته در مودم جيبي همراه ZTE MF60
USSD Code for Package of Rightel,Irancell and MCI  net

بخش پشتيباني از كاربران - صفحه 14

 USSD يا كد هاي دستوري (اعتباري) چيست و راه هاي تهيه و خريد  و فعال سازي بسته هاي اينترنتي جهت اينترنت همراه كدام است؟


هميشه انجام هر كاري براي اولين بار كمي نگران كننده و مشكل زا ميباشد. مواجه شدن با اصطلاحاتي براي اولين بار كه نه معني و مفهوم روشني دارد و نه مرجعي براي گرفتن راهنمايي هاي لازم. و گاهي راههاي پيش رو براي بدست آوردن اطلاعات كافي هم گران تمام ميشود و هم ناقص بطوريكه بعد از بارها انجام آن كار متوجه ميشويم كه چه موارد مهمي رعايت نميشده وعلي رغم مراجعه به افراد مسئول اما كسي بما گوشزد نكرده و همين باعث از دست رفتن وقت و ايجاد هزينه هاي بي مورد و سنگين شده.
فعال سازي بسته هاي اينترنتي درست مصداق همين موضوع ميباشد. كما اينكه حتي بنظر ميايد خود اپراتورها هم با علم به اين موضوع عامدا بعد از سالياني دراز هنوز هيچگاه صريح و شفاف بخشي را در سايتشان جهت راهنمايي كاربرانشان به فعال سازي كامل بسته هاي اينترنتي اختصاص نداده اند. شما هنوز بعد ده سال صفحه اي از همراه اول را در سايت مربوطه مشاهده نميكنيد كه به كدهاي اعتباري و يا به نحوه فعال سازي بسته هاي اينترنتي اختصاص داده باشد.
و نكته مهم ديگر اينكه سيستم خدماتي آنها نيز هيچگونه تمهيداتي جهت جلوگيري از اشتباهات ناخواسته كاربران بعمل نمياورد تا به آنها هشدار دهد كه "مشترك گرامي،هم اكنون بسته با تعرفه ارزان قيمت شما به اتمام رسيده و بطور آزاد و گران قيمت از اينترنت همراه استفاده ميكنيد" و همين نكته شايد ميلياردها تومان سود را به جيب اپراتور ها واريز ميكند چراكه اگر شما صدهزار تومان اعتبار در سيم تان داشته باشيد ظرف مدت يكي دو روز استفاده از اينترنت به صفر خواهد رسيد و به اين ترتيب است كه دود از كله كاربر بلند خواهد شد!

ما در اين سايت سعي خواهيم كرد تا شما كاربران عزيز را با كد هاي اعتباري لازم جهت فعال سازي بسته هاي اينترنتي آشنا كرده و نحوه دقيق فعال سازي بسته اينترنتي تان را توضيح دهيم.
لذا خواهشمنديم حتي اگر برخي مطالب را از قبل بدان آگاهي داريد مع الوصف با دقت تمام مطالب درج شده را مرور نموده تا هنگام فعال سازي و استفاده از بسته هاي تان، چيزي از قلم نيفتد و حداكثر بهره را از پول و وقتتان ببريد.
با سپاس از توجه شما
فروشگاه اينترنتي كبوتر


1- كد هاي اعتباري يا دستوري USSD چيست؟

همانطور كه از نامش پيداست كد اعتباري كدهايي هستند كه توسط گوشي همراه به اپراتور مربوط به سيمكارتي كه درون گوشي و از طريق آن كد ارسال ميشود دستوري به اپراتور داده ميشود و يا از آن كسب اعتبار ميكند.

2- علامت شاخصه در كد هاي اعتباري كدام است؟

علامت شاخصه يك كد اعتباري شروع كد با ستاره (*) و اتمام آن با مربع (#) ميباشد چنانكه از طريق صفحه كليد رايانه بخواهيم انجام دهيم ستاره را با شيفت 8 و مربع را با شيف 3 ميزنيم. البته اگر صفحه كليد فارسي بود بجاي شيفت 8 ميتوانيد دكمه ضربدر كه در بخش اعداد هست وارد كنيد و لازم نيست صفحه را لاتين كنيد. در بين اين دو علامت فقط عدد و ستاره وجود دارد و اصلا حروف را نميپذيرد.

3- راه هاي ارسال كد هاي اعتباري كدام است؟

دو راه متداول است اول توسط شماره گير گوشي همراه كه معمولا از اين طريق انجام ميگيرد و دوم توسط مودم هاي سيمكارتي كه مجهز به سخت افزار كد اعتباري باشند. و اگر به شماره گير هم مجهز باشند از آن طريق هم قابل ارسال است.

4- با ارسال كد هاي اعتباري چه اتفاقي مي افتد؟

چنانكه كد ارسالي در سيستم اپراتور مربوطه تعريف شده باشد بعد از چند لحظه (كمتر از 30 ثانيه ميبايست پيامي مربوط به آن كد به مشترك ارسال شود و اگر نشد يا سيستم اپراتور دچار مشكل است و يا سخت افزار شما از عهده ارسال آن بر نيامده.
حتي اگر كد شما اشتباه باشد و يا تعريف نشده باشد و يا در اپراتور كد ديگري جايگزين آن شده باشد بهرحال ميبايست توسط اپراتور پيامي دريافت نماييد وگرنه مبنا را بر عدم ارسال بگذاريد و مجددا تلاش كنيد تا به نتيجه برسيد.
نكته مهم! عدم توجه به به تذكرات فوق باعث ميشود كه مثلا كاربري كد اعتباري بسته اينترنتي را ارسال كند و اين كد را اپراتور بي پاسخ بگذارد (كه بعيد هم نيست عمدا چنين روشي اتخاذ ميشود براي سركيسه كردن كاربران) و بعد از چند دقيقه كاربر تصور ميكند حتما بسته اش فعال شده و به اينترنت ميرود و همين باعث ميشود كه ميزان مبلغ موجود در سيمكارت كمتر از ميزان لازم جهت آن بسته بشود و بنابراين هيچگاه تحت اين شرايط بسته فعال نشده و از تعرفه آزاد اينترنت استفاده خواهد شد و موجودي سيمكارت ظرف چند ساعت به اتمام ميرسد.
پس حتما ميبايست منتظر پيام كدي كه ارسال كرديد از طرف اپراتورتان باشيد.

5- با ارسال كد هاي اعتباري بسته اينترنتي چه اتفاقي مي افتد؟

چنانكه كد مربوطه صحيح باشد و سيم شما ميزان اعتبار لازم را موجود داشته باشد ابتدا پيامي مبني بر دريافت كد و صحيح بودن آن داده شده و از شما خواسته خواهد شد كه مثلا عددي را جهت تاييد درخواستتان ارسال نماييد و حتما آن عدد بايستي لاتين باشد و بعد از ارسال آن عدد پيامي ظاهر ميشود مبني بر اينكه پيام فعال سازي در پيامكيبرايتان ارسال خواهد شد.

6- به چه دليل پيام اعتبار دهي بسته اينترنتي از طريق پيام كوتاه است نه از طريق پاسخ به كد اعتباري؟

به اين دليل كه پيام هايي كه اپراتور در پاسخ كد اعتباري ارسال ميكند قابل ذخيره و نگهداري نيستند و كاربر ميبايست ميزان حجم اينترنت و زمان فعال سازي و انقضاي آنرا ذخيره داشته باشد تا بتواند استفاده از اينترنت را مديريت كند به همين دليل حتما پيام فعال سازي بسته اينترنتي بتوسط پيام كوتاه ميبايست دريافت شود.

7- چگونه ميزان استفاده از حجم اينترنت مصرف شده و زمان باقيمانده آن آگاه شويم؟

شما در هر لحظه ميتوانيد با كدي كه شبكه مورد استفاده تان اعلام كرده از ميزان مصرف شده و زمان باقيمانده آگاه شويد. اين عمل را مداوما انجام دهيد چراكه اگر زمان اعتبار بپايان برسد يا مثلا بسته شما بدليل بي توجهي و بروز سازي نرم افزارهايتان بپايان برسد هيچ اخطاري بشما داده نخواهد شد. و باقيمانده اعتبارتان كه ميتوانستيد جهت تماس تلفني يا پيام كوتاه از آن استفاده كنيد از دست خواهد رفت.

8- براي استفاده از اينترنت توسط سيمكارت چه بسته اي را انتخاب كنيم؟

پاسخ به اين سوال از جهتي مهم است چرا كه شما به هيچ وجه نميدانيد آيا در مكاني كه معمولا از اينترنتتان ميخواهيد استفاده كنيد شبكه مورد نظرتان چه وضعيتي دارد آيا آنتن دهي مناسبي دارد يا نه و آيا مثلا پهناي باندش در زمانيكه معمولا استفاده ميكنيد خوب است يا ناچيز .
به دلايلي كه مطرح شد بهتر است يك بسته يك هفته اي با حجم كم تهيه كرده و در زمان هاي مختلف شب و روز و روزهاي هفته ميزان آنتن دهي و پهناي باند آنرا در مكان هاي مورد نظرتان آزمايش كرده و چنانكه مطلوب نظر بود بسته يك ماهه خريداري كنيد و از خريد بسته هاي سه ماهه يا 6 ماهه هرچقدر هم كه مقرون بصرفه تر بود اجتناب كنيد چراكه هيچگاه اپراتورها (بنا به تجربه چندين ساله) بطور يك دست اينترنت و خدماتشان را ارائه نميدهند و ممكن است ناگاه دو سه ماه بكل از باز كردن يك صفحه هم عاجز بمانند.

9- براي استفاده از اينترنت توسط سيمكارت چه سيمكارتي را اختصاص دهيم؟

براي استفاده از اينترنت بهتر است كه يك سيمكارت جداگانه از سيمكارت مورد استفاده خط تلفني تان در نظر بگيريد دليل آن اينكه اساسا بهتر است از مودم توسط سيمكارتتان به اينترنت متصل شويد نه از گوشي چراكه غالبا هم از سرعت بالاتري برخوردار خواهيد شد و با بيرون آوردن سيم از گوشي تماس هايتان از دست ميرود و نيز از سيمهاي ديتا كه فقط جهت اينترنت و ارسال پيام كوتاه هستند استفاده كنيد چرا كه معمولا بسته هايشان ارزانتر است. دليل ديگري هم دارد كه در سوال بعدي ذكر ميكنيم. مطلقا ازسيم دايمي استفاده نكنيد چرا كه ظرفيت آن نامحدود است و ممكن است در اثر اشتباه در فعال سازي از تعرفه آزاد مصرف شود و قبض چند صد هزار توماني برايتان در نظر گرفته شود.

10- براي استفاده از اينترنت توسط سيمكارت چه مبلغي را اختصاص دهيم؟

بعد از اينكه بسته اينترنتي را انتخاب كرديد سعي كنيد كل مبلغ اعتباري كه براي سيمتان (سيم اعتباري يا ديتا) در نظر ميگيريد  با كسر تعرفه مالياتي و هزينه بسته اينترنتي، چيزي در حد زير هزار تومان باقي بماند نه بيشتر تا چنانكه بسته شما زودتر از موعد بپايان رسيد و يا از موعد مقرر شده گذشت و سهوا باقيمانده اعتبار سيمتان سوخت دچار زيان سنگين نشويد.

11- براي خريد بسته اينترنتي كدام راه راانتخاب كنيم؟

راه هاي زيادي براي خريد بسته اينترنتي وجود دارد و هر روزه اين شيوه ها ي جديد تر هم ميشوند.
اما بنظر ميايد كه از لحاظ امنيتي مطمئن ترين آن خريد كارت شارژ و دومين راه هم خريد شارژ توسط خود پرداز ها ميباشد.
جهت خريد شارژ از مراكز پيشخوان دولتي يا مراكز نمايندگي هاي شبكه مورد نظر اقدام كنيد اما براي خريد توسط خود پرداز معمولا بانك هاي دولتي همگي انواع مبالغ شبكه ها را در اختيارتان قرار ميدهند و بانك هاي خصوصي كوچك اما ممكن است دكمه و گزينه اي جهت انجام اين كار را نداشته باشند و در ضمن بانكي را انتخاب كنيد كه رمز مربوطه را هم بفارسي و هم به لاتين برايتان درج نمايد مثل بانك ايران زمين.

12- بعد از خريد شارژ از طرق مختلف براي وارد كردن رمز خريداري شده به سيمكارتمان چه بايد كرد؟

از هر طريقي كه رمز شارژ خريداري ميكنيد يك عدد چند رقمي بشما بعنوان عدد رمز داده ميشود كه اگر آنرا بهر دليل گم كنيد هر فرد ديگري مينواند از آن استفاده كند (حكم يك مبلغ قابل استفاده براي دارنده آن ميباشد و ربطي به صاحب و خريدار آن ندارد) اگر كارت باشد روي آن پوشش لاك مانند قرار دارد و بهر صورت شما آن رمز را ميبايست در ميان يك كد اعتباري قرار داده و آنرا ارسال نماييد.

13- آيا ميتوان مستقيما مبلغ شارژ خريداري شده را به بسته اينترنتي اختصاص داد ؟

نه ولي حتي اگر هم بتوان اين كار را انجام داد بهتر است كه ابتدا مبلغ را به اعتبار سيمتان اختصاص دهيد و سپس آنرا جهت بسته اينترنتي استفاده و فعال نماييد. تا مبلغ باقيمانده را بتوانيد مثلا براي خدمات ديگر شبكه تان مورد استفاده قرار دهيد.

در صفحه بعدي ميخوانيم:

ورود به صفحه بعد

بالاي صفحه

  فهرست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  
  صفحه اصلي ZTE توصيف كامل MF60 مشخصات فني  نماي ظاهري و نكات كاربردي  پشتيباني و تنظيمات   
شرح كامل مودم-روتر جيبي واي فاي دار سيمكارتي ZTE MF60
چگونه يك مودم سيمكارتي با سرعت مناسب انتخاب كنيم؟چنانكه در مورد مطلب فوق نظرات خاصي داريد لطفا با ما درميان بگذاريد.
و نيز اگر آنراپسنديد توسط G+1 با ديگران به اشتراك بگذاريد!
با تشكر
فروشگاه اينترنتي كبوتر

نكته!: اشتراگ گذاري مطلب فوق فقط با يك بار دكمه زدن بر روي  G+1  براي عموم، با نام و نشاني پست الكترونيك شما (اگر داراي يك حساب صندوق پست الكترونيك جيميل باشيد) بطور خودكار انجام ميگيرد.

 

به اشتراك گذاري عنوان و نشاني مطلب فوق در سايت هاي اجتماعي

friendfeed cloob delicious digg twitter-تئوتر

ياهو-yahoo

google plus-گوگل پلاس گوگل بوت مارك-google bookmarks گوگل باز-google buzz بالاترين-balatarin Technorati linkedin-لينكدين whatsapp-واتس آپ facebook-فيس بوك telegram-تلگرام
بر پا شده سال 89 - بروز شده در بهار 96
Free web page counter

 

13 نكته مهم در ارتباط با USSD-كد هاي دستوري-اعتباري-و آشنايي با فعال سازي بسته هاي اينترنتي-
 USSD يا كد هاي دستوري (اعتباري) چيست و راه هاي تهيه و خريد بسته هاي اينترنتي جهت اينترنت همراه كدام است؟-
كد هاي اعتباري يا دستوري USSD چيست؟-
علامت شاخصه در كد هاي اعتباري كدام است؟-
راه هاي ارسال كد هاي اعتباري كدام است؟-
با ارسال كد هاي اعتباري چه اتفاقي مي افتد؟-
با ارسال كد هاي اعتباري بسته اينترنتي چه اتفاقي مي افتد؟-
به چه دليل پيام اعتبار دهي بسته اينترنتي از طريق پيام كوتاه است نه از طريق پاسخ به كد اعتباري؟-
چگونه ميزان استفاده از حجم اينترنت مصرف شده و زمان باقيمانده آن آگاه شويم؟-
براي استفاده از اينترنت توسط سيمكارت چه بسته اي را انتخاب كنيم؟-
براي استفاده از اينترنت توسط سيمكارت چه سيمكارتي را اختصاص دهيم؟-
براي استفاده از اينترنت توسط سيمكارت چه مبلغي را اختصاص دهيم؟-
براي خريد بسته اينترنتي كدام راه راانتخاب كنيم؟-
بعد از خريد شارژ از طرق مختلف براي وارد كردن رمز خريداري شده به سيمكارتمان چه بايد كرد؟-
آيا ميتوان مستقيما مبلغ شارژ خريداري شده را به بسته اينترنتي اختصاص داد ؟-
آشنايي با كدهاي دستوري-اعتباري USSD و روش فعال سازي جهت اينترنت همراه ايرانسل همراه اول و رايتل-
فروشگاه اينترنتي كبوتر-آشنايي با اصطلاحات رايج و مفاهيم آنها و تنظيمات پيشرفته در مودم جيبي واي فاي دار 2G.3G.4G-
نحوه انجام تنظيمات پيشرفته در مودم جيبي واي فاي دار همراه ZTE MF60-
مودم جيبي ZTE پيشرو در پشتيباني از انوع شبكه هاي همراه نسل سوم و چهارم با پروتكل هاي 3G.4G-LTE- FDD/TDD
مودم جيبي ZTE MF60 3G WiFi Router-فروشگاه اينترنتي كبوتر-وارد كننده و توزيع كننده مودم هاي همراه 4G-3G مستقيم از چين تايوان و كره-ZTE MF60
رفع مشكلات متداول در استفاده از مودم هاي واي فاي دار ZTE -
پاسخ به سوالات متداول كاربران مودم هاي جيبي واي فاي دار-
پرسش و پاسخ هاي مهم و متداول در ارتباط با تنظيمات مودم هاي جيبي واي فاي دار-microSD Card


Hardware Installation
USSD Code for Package of Rightel,Irancell and MCI net