اطلاعات مفيد در باره باتري قابل شارژ ليتيومي و پاور بانك
http://www.i8i.ir/all/modem/router/pb/01.htm

در صفحه اول ميخوانيم:

 wireless router-111222

صفحه اصلي i8i >> روتر هاي جيبي 3G - 4G >> باتري هاي ليتيومي و پاوربانك را بهتر بشناسيم
 

pb.i8i.ir

 
  صفحه اصلي مودم دانگل مودم جيبي3G مودم جيبي4G روتر وايفاي گوشي تبلت لوازم رايانه لوازم ديگر پشتيباني خريد اينترنتي ارتباط با ما  
آمار بازديد
ارتباط با ما
ارتباط با سايت
نشان سايت

مودم هاي سيمكارتي. يو اس بي (دانگل)
GSM 3G USB

مودم دانگل هواويE173
مودم دانگل هواويE122
مودم دانگل هواويE176
مودم دانگل هواويE150
مودم دانگل هواويE153
مودم دانگل هواويE160
مودم دانگل هواويE171
مودم دانگل هواويE175
مودم دانگل هواويE180
مودم دانگل هواويE1550

مودم هاي  نسل چهارم اينترنت همراه
4G WiFi Modem

مودم دانگل E3276
مودم دانگل E3372
مودم جيبي E5372
روتر هاي جيبي-پاوربانكي و رو ميزي واي فاي دار WiFi Router
  روتر جيبي پاوربانكي روتر روميزي خانگي دانستيهائي درباره باتري پاوربانكي  
  فهرست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  

 

دانستني ها درباره باتري هاي پاوربانك

باتري هاي قابل شارژ پديده اي نسبتا جديد و ناآشنا براي مردم است و كاربران اينگونه باتري ها، عموما كمترين اطلاعات را نيز در ارتباط با حفظ و نگهداري درست از آن ندارند.
چنانكه مايل به تهيه يك باتري پاور بانكي خوب هستيد، اميدواريم با مطالعه دقيق و پر حوصله تان از اين مقاله نسبتا تخصصي كه برايتان نوشتيم، با اشراف بيشتر با چنين ابزار ارزشمند، مناسب ترين را تهيه نموده و با اتخاذ روش نگهداري درست، شارژر همراهتان بتواند بيشترين دوام را برايتان داشته باشد تا نهايتا مانع هدر رفت ارز ملي و توان مالي تان شود!

مقدمه

اشخاصي كه با باتري قابل شارژ بخصوص در ارتباط با فروش آن، فعاليت دارند براي اشراف بر آن، اصولا ميبايست داراي تحصيلات كارشناسي يا دست كم كارداني الكترونيك باشند. اما از آنجا كه در سرزمين ما افراد، در جايگاه خود قرار ندارند، شما ممكن است حتي وارد كننده اينگونه باتري ها را با كمترين اطلاعات فني بيابيد كه توضيحات عجيب و غريب راجع به مشخصه هاي باتري شان ميدهند و اغلب حتي خنده آور هم ميباشد.
 در اين مقاله؛ براي شما بازديد كنندگان چه خريداران، كاربران و چه فروشندگان و وارد كنندگان اين كالاي ارزشمند،آنچه را لازم مينمود، نگاشته ايم، به اين اميد كه سطح ارتقاء كيفي اطلاعات عمومي، بيش از گذشته شود و به سردرگمي هاي كمتري در مورد آن منجر شده و از هرز رفتن ارز ملي مان كاسته شود.
چنانكه مرور كامل اين نوشتار در وقت و حوصله شما نمي گنجد ميتوانيد نكاتي را كه عمدتا  جمعبندي مطلب در بخش سفيد رنگ است، مروري سريع بنماييد.

آنچه كه در اين مقاله از آن صحبت ميشود:

جهت ايجاد يك پيش ذهنيت از عناصري كه در اين مقاله درباره شان بحث ميشود، ابتدا آنها را معرفي كلي مينماييم.

انواع باتري ها

از دو گروه غير قابل شارژ و قابل شارژ صحبت شده:

1- باتري غير قابل شارژ قلمي

كه از دو نوع معمولي و نوع با كيفيت بالا صحبت شده:

الف- نوع معمولي (ذغالي)

اين همان باتري هاي متداولي است كه از قديم در راديو هاي جيبي يا در چراغ قوه هاي متوسط و بزرگ بكار ميرفتند. نوع قلمي و نيم قلمي آن هنوز براي ساعت روميزي و يا دستگاه فرمان از دور تلويزيون تان استفاده ميشوند، كه در بسته بندي هاي نايلوني و نيز مقوايي 2 يا 4 عددي فروخته ميشود. البته بسته بندي مقوايي از كيفيت و مرغوبيت و قيمتي بالاتر برخوردارند.

ب- نوع معمولي با كيفيت و ماندگاري بالا (آلكالاين و يا ليتيوم)

اين نوع از باتري هاي غير قابل شارژ در بسته بندي دو يا چهار عددي مقوائي شيك و با قيمت حدود سه برابر نوع ذغالي فروخته ميشود و روي خود باتري و مقواي آن، جنس، اندازه (قلمي يا نيم قلمي)، ولتاژ (1.5 ولت) و تاريخ باتري قيد شده است.

2- باتري هاي قابل شارژ

از دو نوع باتري قابل شارژ صحبت شده نوع نيكل كادميم و نوع ليتيوم

الف: نيكل كادميمي

اين نوع باتري قابل شارژ 1.2 ولتي، از سال 1361ببعد وارد ايران شد و از نظر ظاهر، دقيقا مشابه باتري هاي غير قابل شارژ و در همان اندازه هاي متداولشان ميباشد و حتما روي باتري قيد شده "نيكل كادميم قابل شارژ" و نيز "ولتاژ 1.2 ولت" تا مشخص كننده تفاوتش با باتري هاي معمولي باشد.اين نوع باتري با دو جنس معمولي نيكل كادميوم Ni-Cd وجنس بهتر و سبكتر آن نيكل متال هيدريد Ni-MH مورد استفاده هستند ولي هر دو را با همان عنوان نيكل كادميم معرفي كرديم.

ب: باتري قابل شارژليتيومي

باتري هاي ليتيومي قابل شارژ در دو نوع ليتيوم ايون Lithium-Ion يا مختصر تر Li-Ion و ليتيوم پليمر Lithium-Polymer يا Li-Pol توليد شده كه درباره نوع دوم صحبت چنداني نكرديم.
از نظر كاربردي بر دو گونه ذيل ميباشند:

a- باتري هاي قابل شارژ ليتيومي داخل وسايل همراه

اين گونه از باتري، در اندازه و آمپراژ متنوع و بشكل مسطح كه در بالاي آن دو قطب مثبت و منفي و يا سه قطبي مشهود است توليد شده، عموما ولتاژ آنها 3.7 ولت ميباشند و در داخل خود وسيله همراه (گوشي تبلت بلندگو...) قرار دارند و از طريق يايانه هاي مخصوصي كه در روي وسايل قرار دارد، توسط يك شارژر پر ميشوند.

b- باتري هاي قابل شارژ ليتيومي پاوربانكي

گونه دوم باتري هاي قابل شارژ ليتيومي همانند گونه اول (a)، اما بشكلي جدا و خارج از وسايل همراه هستند و در اشكال زيبا و كاربر پسند و در قدرت هاي از 2 الي 20 آمپري و حتي بيشتر بفروش ميرسند. بدليل كيفيت فوق العاده برترشان، عموما بعنوان شارژر آنها مورد استفاده قرار ميگيرند و با عناوين "شارژر همراه" يا "باتري همراه" و بيشتر "باتري پاوربانكي" شناخته ميشوند.

انواع شارژرها

از 4 گروه شارژر صحبت شده:

1- شارژر منبع جرياني:

براي شارژ باتري هاي نيكل كادميم مورد استفاده قرار ميگيرند. و به باتري يك جريان دقيقا ثابت را از ابتدا تا انتهاي طول زمان شارژ، اعمال ميكند.


2- شارژر باتري هاي ليتيومي:

در اصل منبع ولتاژ يا همان آداپتور ميباشند، اما بخاطر كاربردشان اصطلاحا "شارژر" ميگويند كه يا بطور جداگانه فروخته شده و يا داخل جعبه وسيله همراه خريداري شده موجود ميباشند. اين شارژر ها بجاي جريان ثابت، يك ولتاژ ثابت به باتري تحت شارژ اعمال ميكند.

3- شارژرهاي متفرقه:

شامل خروجي هاي يو اس بي لوازم داخل خودرو و يا فيش فندكي داراي مبدل 5 ولتي و همچنين يو اس بي رايانه ميباشند. و عملا مشابه گروه دوم شارژها ميباشند.

4- شارژر همراه:

از جنس باتري قابل شارژ ليتيومي-همان گونه پاوربانكي (b)-ميباشند و عمده بحث اين مقاله در ارتباط با آن ميباشد.و عملكرد گروه دوم شارژها را دارا ميباشند.

واژه هاي خاص:

سعي شده بر مبناي سياست هميشگي سايت، حتما از واژه هاي فارسي استفاده شود هرچند در ابتدا نامانوس بنظر آيند. حذف واژه هاي بيگانه "گجت" بجاي "وسيله" و نيز "ريموت كنترل" بجاي "فرمان از دور" و يا "اپليكيشن" بجاي "برنامه يا نرم افزار"...
و ديگر مواردي كه با آن برخورد خواهيد كرد، از رسالت هميشگي ماست.
همچنين در جهت اختصار؛ اغلب واژه "نيكلا" بجاي "نيكل كادميم" و از تلفظ صحيح "باطري" بجاي "باتري"، بدليل رايج بودن چشم پوشي شده است.

شيوه نگارش:

سعي شده حتي الامكان ورود به مسائل تخصصي در حد ضرور باشد نه بيشتر و بدليل خشكي مطلب يا طولاني بودن الزامي پاره اي از جملات، در برخي از موارد، روشي محاوره اي پيش گرفته تا فضاي ظنز آلودي ايجاد نماييم!
همچنين با درج عكس هاي مرتبط به بخش هاي مختلف مقاله، وضوح بيشتري به آن مطلب ببخشيم.

مخاطبين مقاله:

مخاطبين اين مقاله كه هدف اصلي نگارنده است، بطور اعم كاربراني هستند كه ميخواهند نسبت به باتري قابل شارژ ليتيومي پاوربانكي، اطلاعات جامعي از آن بدست آورده تا در خريد يا فروش و نيز نحوه بكارگيري صحيح آن، اشراف بيشتري داشته باشند.
و بطور اخص نيز كاربراني هستند كه مايلند پاور بانك مورد نظرشان، چندكاربره باشد تا بتوانند از آن بعنوان يك مودم همراه سيمكارتي و يا... نيز استفاده كنند.

منابع:

منابع مطالب عمدتا از دانش دانشگاهي و پيشينه هاي ذهني مرتبط با باتري ها، مطالعات روزمره و تجربيات فني چند ده ساله نگارنده (مدير سايت) ميباشند و به اين جهت امكان درج منبع خاصي وجود ندارد! اما عكس هاي مرتبط با مطالب بيشتر از طريق منابع اينترنتي بخصوص جستجوگر گوگل و يا انجام ويرايشگري با فتوشاپ توسط نگارنده تهيه و ترسيم شده اند.

نحوه مرور مطالب:

بدليل طولاني بودن مقاله، كل مطلب در قالب 16 صفحه موضوعي تنظيم گرديده تا بار شدن آن آسانتر گردد. لذا در انتهاي هر صفحه درصورت تمايل به پيگيري مطلب، با فشردن دكمه "راي مثبت به گوگل" (اختياري و از سر لطف شما) و سپس دكمه "صفحه بعد" ميتوانيد تا انتهاي نوشتار، با ما همراه باشيد.
در ضمن ميتوانيد از طريق صفحه "فهرست مطالب" نيز مطلب مورد نظرتان را انتخاب كرده و با زدن دكمه فقط آنرا مطالعه نماييد.

توضيح كوتاه درباره +1 گوگل:
چنانكه شما داراي صندوق پستي در جيميل باشيد و از طريق رايانه يا گوشي و يا تبلت تان صندوق پستي تان را سر ميزنيد گوگل شما را در آن وسيله شناسايي كرده و نسبت به علاقه مندي هايتان حساس ميشود و بتوسط برخي ادوات اينترنتي مثل همين +1 سعي ميكند تا شما و نظرات شما را بديگران معرفي كند.
بنابراين چنانكه مطلبي را در اينترنت مطالعه نموديد و آن مطلب مورد علاقه تان واقع شد درصورتيكه در آن صفحه دكمه +1 گوگل وجود داشت با فشردن آن دكمه، صفحه اي باز ميشود و در آن صفحه از شما درخواست ميشود كه با فشردن دكمه "به اشتراك گذاري" اين صفحه را بديگراني كه آنها هم داراي صندوق پستي جيميل هستند معرفي نماييد و حتي ميتوانيد اگر نظر خاصي نيز در ارتباط با آن مطلب داريد در كادر خالي و آماده كه كه باز شده، با نام خودتان به اطلاع عموم بازديدكنندگان برسانيد.
تمام اين عمليات كمتر از سي ثانيه طول خواهد كشيد ولي با اين روش هم شما بعنوان فردي صاحب نظر و هم آن صفحه مزبور بعنوان مطلبي قابل پيگيري كردن (دنبال كردن) معرفي خواهد شد.
نكته مهم:
وقتي شما نظري را اعلام ميكنيد بطور خودكار گوگل نام شما و نشاني صندوق شما را در ذيل نظرتان در گوگل پلاس منتشر ميكند و به اين ترتيب بديگران معرفي ميشويد. اما پرونده اي برايتان ساخته نميشود كه فردي بتواند توسط پيگيري آن پرونده، مراجعات شما رابه سايت هايي كه  ميرويد مورد تجسس قرار دهد.
لازم بذكر است:
1- اگر اينترنت شما بسيار ضعيف باشد ممكن است كمي بيش از سي ثانيه زمان ببرد!
2- اگر دوبار روي +1G دكمه بزنيد بار دوم آنرا بعنوان پشيماني شما از انتخاب كردن و معرفي نمون تلقي ميكند و عددي كه بتوسط شما به آن صفحه اضافه شده را كم خواهد كرد. و بعبارتي ديگر هرفرد، فقط يك بار ميتواند به آن صفحه امتياز دهد نه بيشتر!
3- ممكن است بعضي مرورگرها در نمايش ظاهري اين نماد با هم متفاوت باشند ولي شكل كلي آن يك مربع است كه داخل آن نوشته +1G  كه روي آن ميبايست دكمه زد و يك راهنما هم كه داراي يك نوك تيز بوده و در كنارش است و به آن اشاره داشته و جمع افرادي كه آنرا دكمه زده اند داخلش نوشته شده است.
4- محل اين نماد در زير صفحه بعدي است كه ميخواهيد جهت ادامه مطلب به آن دكمه بزنيد.
5- چنانكه شما نيز مايليد در سايت خود چنين ابزاري داشته باشيد تماس گرفته تا برايتان ارسال نماييم.

توضيح كوتاه درباره مرورگرهاي اندرويدي:

مرورگرهاي اندرويدي (يعني همان برنامه اي كه توسط آن ميتوانيد از طريق گوشي يا تبلت صفحات داخل اينترنت را مطالعه نماييد) بدلايلي كه جاي توضيح آن اينجا نيست بسيار ميتواند متفاوت با مرورگرهاي رايانه اي باشند بطوريكه شما ممكن است يك صفحه را در رايانه تان بگونه و در گوشي بشكلي ديگر مشاهده نماييد.
سعي بسيار فراوان بعمل آورديم تا صفحات اين مطلب در هر رو به يكسان بنمايش در آيد اما بهرصورت توصيه ما بطور عام بشما عزيزان اينست كه اگر ميخواهيد يك سايت را آنگونه كه درست و واقعي است مشاهده نماييد ميبايست از طريق رايانه به آن سايت مراجعه نماييد و نه توسط گوشي يا تبلت تان.


با اميد به اينكه اين مجموعه "دانستني هائي در باره باتري هاي قابل شارژ ليتيومي و پاوربانكي" برايتان مفيد واقع شود.
مدير سايت
خرداد 96

ارتباط با ما

پرش به بالاي صفحه


صفحه فهرست صفحه اول صفحه دوم  
فهرست مطالب دانستنيها در باره باتري هاي پاوربانك

به اشتراك گذاري عنوان و نشاني مطلب فوق در سايت هاي اجتماعي

friendfeed cloob delicious digg twitter-تئوتر

ياهو-yahoo

google plus-گوگل پلاس گوگل بوت مارك-google bookmarks گوگل باز-google buzz بالاترين-balatarin Technorati linkedin-لينكدين whatsapp-واتس آپ facebook-فيس بوك telegram-تلگرام
بر پا شده سال 89 - بروز شده در بهار 96
Free web page counter