روتر جيبي Hame MPR-A1-داراي پورت لن LAN جهت دستگاه پوز-كارتخوان-دوربين مدار بسته-با باتري پاوربانك-گزينه اي عالي براي انجام پروژه هاي دانشجوئي شاخه شبكه
روتر جيبي Hame MPR-A1-گزينه اي مناسب براي اتوبوس واي فاي
http://www.i8i.ir/all/modem/router/Hame/mpr_a1-1.htm

در اين صفحه ميخوانيم:

 

 • ن

 wireless router-111222

صفحه اصلي i8i >> روتر جيبي >> روتر جيبي Hame MPR-A1- موارد استفاده
 

rt.i8i.ir

 
  صفحه اصلي مودم دانگل مودم جيبي3G مودم جيبي4G روتر وايفاي گوشي تبلت لوازم رايانه لوازم ديگر پشتيباني خريد اينترنتي ارتباط با ما  
موارد كاربرد روتر جيبي Hame MPR-A1  بطور عام و بطور خاص
آنچه بايد درباره روتر جيبي Hame MPR-A1 بدانيم!
  صفحه اصلي موارد كاربرد  مشخصات فني عمومي  مشخصات فني تخصصي توضيحات كاربري تنظيمات متداول  تنظيمات پيشرفته  

كاربرد هاي عملي روتر جيبي  Hame MPR-A1 (جهت مطالعه قبل از خريد)

 1. از روتر جيبي  Hame MPR-A1 بيشتر بدانيم! (كاربردهاي عمومي و تخصصي)

 1. كاربرد هاي عمومي روتر جيبي Hame MPR-A1

500 متر مربع زير پوشش روتر جيبي  Hame MPR
 روتر جيبي Hame MPR-A1 داراي پورت LAN مناسب براي دستگاه كارتخوان و دوربين مدار بسته

روتر چيست؟

در ابتدا ميبايست خاطر نشان كنيم كه روتر جيبي  Hame MPR-A1 فقط يك روتر است و نه مودم روتر. تفاوت اين دو واژه ممكن است براي افراد غير فني مبهم باشد بهمين دليل توضيح اين نكته لازم است كه تمامي لوازم واي فاي دار (بي سيم) الزاما داراي يك بخش مجزا بنام روتر ميباشند كه با مودم داخل آن بسته، ارتباط برقرار كرده و شما با اين مجموعه قادر به اتصال به شبكه هاي همراه شده و از اين طريق لوازمي كه داراي گيرنده واي فاي (كارت شبكه) هستند (مثل گوشي و رايانه تان) را به اينترنت وصل مينمائيد. بنابراين روتر به تنهايي قادر به اتصال به اينترنت نيست و نيز مودم به تنهائي قادر به ارتباط بي سيمي با وسيله تان نيست و مجموعه اين دو را با نام "مودم روتر ..." معرفي ميكنند. ولي معمولا واژه روتر حذف شده و بهمين دليل است كه افراد غير فني تصور ميكنند مودم روتر فقط يك مودم است منتهي مودم بي سيم.

اينكه چرا شركت حيم اقدام به توليد مودم روتر نكرده بحثي جداگانه است البته مدل  Hame A11 دقيقا شبيه به همين محصول است و مودم روتر است ولي از روتر جيبي Hame MPR-A1 استفاده هاي كاربردي بيشتر ميتوان كرد كه ذيلا توضيح خواهيم داد.

 1. Hame MPR-A1 بعنوان مودم جيبي سيمكارتي همراه

متداول ترين مورد استفاده اين وسيله، استفاده از آن تحت عنوان مودم روتر سيمكارتي ميباشد. و شما ميتوانيد با اتصال يك مودم سيمكارتي به سر يو اس بي آن، به كليه شبكه هاي همراه متصل شده و تا 20 وسيله واي فاي دار را به اينترنت متصل نمائيد.
روتر جيبي Hame MPR-A1 داراي يك پايانه يو اس بي ميباشد كه شما ميتوانيد قريب به 400 مدل مودم سيمكارتي يو اس بي را به آن متصل كرده و به اينترنت وصل شويد.
اين روتر قابليت همگام شدن با مودم هاي 3.75G را داشته و شما ميتوانيد توسط آن، تا سرعت 21.6 مگا بيت برثانيه سرعت داشته ياشيد و اين سرعت به اندازه كافي بزرگ است و نياز چنداني به مودم 4G نخواهيد داشت. و كليه امورات مربوط به دريافت (دانلود) و يا پخش بر خط (انلاين) برنامه هاي سنگين مثل فيلم هاي با دقت بالا (فول اچ دي) يا بازي هاي دونفره را توسط آن بدون Hame MPR-A1 بعنوان تقويت و تكرار كننده مودم وايرلس اينترنت پرسرعت ADSLهرگونه قطع شدن انجام دهيد.

 1. Hame MPR-A1 بعنوان بي سيم (واي فاي) كننده مودم كابلي اينترنت پرسرعت ADSL

افرادي كه از قبل يك مودم سيمدار (كابلي) براي اينترنت پر سرعت خود خريده اند ممكن است نيازمند يك مودم ديگر براي يك رايانه ديگر شوند و يا اينكه مايل باشند توسط سرويسي كه دارند با گوشي شان نيز به ADSL وصل شوند بنابر اين بهترين راه اينست كه روتر جيبي Hame MPR-A1 را توسط پايانه مخصوصي كه در سر ديگرش وجود دارد به مودم كابلي وصل كرده و آنرا بي سيم نموده و تا چندين وسيله واي فاي دار را به اينترنت وصل نمايند.

 1. Hame MPR-A1 بعنوان تقويت و تكرار كننده مودم وايرلس اينترنت پرسرعت ADSL

بسيار اتفاق مي افتد كه در يك ساختمان از يك مودم بي سيم اينترنت پرسرعت استفاده ميشود اما در بعضي نقاط ساختمان عملا خبري از اينترنت نيست و ميبايست جاي مودم و وضعيت آنتن آنرا دستكاري كرد ولي در نتيجه جاي ديگر اينترنت آن قطع خواهد شد.
براي حل اين گرفتاري، استفاده از يك تقويت كننده بهترين و ساده ترين راه حل است كه روتر جيبي Hame MPR-A1 ميتواند براي شما بهترين گزينه باشد. روتر را از طريق سامانه تنظيماتش به مودم وايرلس متصل كرده و در هركجا كه مايليد قرار ميدهيد و از اينترنت تقويت شده استفاده ميكنيد. متحرك بودن و عدم وابستگي روتر به سيمكشي خط تلفن و خط برق، شما را قادر ميكند كه براحتي روتر را تغيير مكان دهيد.

 1. Hame MPR-A1 بعنوان شارژر باطري تلفن همراه

Hame MPR-A1 بعنوان شارژر باطري تلفن همراهبسيار اتفاق مي افتد كه مجبور ميشويد منزل يا محل كار خود را با عجله ترك كنيد اما امروزه كسي بدون تلفن همراه از خانه خارج نميشود. گوشي تان را كه ميخواهيد در جيب خود قرار دهيد متوجه ميشويد باطري آنرا پر نكرده ايد و ميبايست دست كم يك ربع ساعت صبر كنيد تا پر شود. و درحاليكه حتي يك دقيقه هم فرصت اينكار را نداريد. بنابراين در چنين وضعيتي داشتن يك شارژر همراه بهترين گزينه برايتان محسوب ميشود.
روتر جيبي Hame MPR-A1 يك شارژر همراه خوب و با استاندارد بالا ميباشد كه قادر است در هنگامي كه باطري آن پر است (هر 4 لامپ نمايشگر شارژ روشن شود)  گوشي 1500 ميلي آمپري تان را بطور كامل پر كند. باطري داخلي آن 1800 ميلي آمپر بوده و از مدارات ايمني استاندار استفاده ميكند و چنانكه با روش كاركردن صحيح آن آشنا باشيد حدود ده سال ميتواند برايتان بعنوان يك شارژر همراه خوب عمل كند.

 

 1. كاربرد هاي منحصر بفرد روتر جيبي Hame MPR-A1

توضيح فني:
همانطور كه در ابتدا ذكر شد اين وسيله بر خلاف وسائل متداول، تنها يك روتر ميباشد كه ميتواند 4 كاربرد ذكر شده را داشته باشد اما يك روتر، بر خلاف مودم روتر، تواتائي بيشتري در ارتباط با كاربر پذيري دارد بطوريكه روترهاي روميزي معمولا 32 كاربره هستند ولي از آنجاكه مصرف برق روتر بالا است انرژي آنرا با منبع تغذيه (آداپتور) تامين ميكنند و به همين دليل روميزي يا خانگي ناميده ميشود.
روتر جيبي Hame MPR-A1 بدليل طراحي فوق العاده فني تخصصي كه در آن انجام گرفته مصرف برق كمي داشته تا آنجا كه قادر است حتي 20 كاربر را به اينترنت با همان باطري 1800 ميلي آمپري متصل كند، و به اين علت بشكل همراه (جيبي) ميتوان از آآن استفاده كرد.

 1. ميني بوس و اتوبوس واي فاي توسط روتر جيبي Hame MPR-A1ميني بوس و اتوبوس واي فاي توسط
  روتر جيبي Hame MPR-A1

اتوبوس واي فاي پديده اي جديد است كه در كشورهاي مختلف در حال اجراست چراكه در بسياري از كشورها مشكل جمع آوري بليط كاغذي را با تبديل كردن اين روش دردسر ساز به سيستم شبكه اي كردن الكترونيكي آن در هر اتوبوس از طريق واي فاي، حل كرده اند و متعاقب آن ميتوانند از مزاياي فضاي واي فاي كه در اتوبوس ها ايجاد ميشود به مسافران نيز اينترنت رايگان بدهند.
در ايران اين روش تا حدودي و با كمي تفاوت اجرا شده و بعضا (اتوبوس هاي تابع قراداد) از شكل ديگر سيستم الكترونيكي استفاده ميشود (روش واحد داخلي). در حال حاضر بطور آزمايشي در خط علم و صنعت اين كار اجرايي شده و براي مسافرين يكي از خطوط كه عمدتا دانشجو هستند اتوبوس واي فاي ايجاد شده تا در داخل آن از اينترنت رايگان استفاده نمايند.ميني بوس و اتوبوس واي فاي توسط روتر جيبي Hame MPR-A1

مع الوصف خود پديده واي فاي كردن در هر اتوبوس نه بطور شبكه اي و سراسري بلكه بشكل يك واحد مجزا بخصوص در اتوبوس و ميني بوس هاي شخصي و يا شركت هاي كوچك، امكان پذير ميباشد. بدينگونه كه ميتوان در هر اتوبوس يك عدد مودم و روتر قرار داد تا مسافرين توسط آن به اينترنت وصل شوند.  اگر چه بنا به اطلاعاتي؛ در تجارب قبلي اجراي اين طرح که در بزرگراه کرج تهران انجام گرفت منجر به سوختن روترهای کار گذاشته شده ساخت هواوي ميشد (كه دلائل آن در حال بررسي ميباشد)، اما در بسياري از شهرستان ها مثل اروميه و اصفهان اين طرح براي اتوبوس هاي بين شهري انجام شده كه موفقيت آميز بوده و مورد استقبال مسافرين قرار گرفته است.

بنابراين رانندگان اتوبوس و ميني بوس شهري و بين شهري ميتوانند با تهيه يك مودم و روتر جيبي Hame MPR-A1 با قيمتي نازل به 20 نفر از مسافرينشان اينترنت دهند (اتوبوس ها معمولا 32 مسافر نشسته دارد كه همگي از اينترنت استفاده نميكنند ولي در صورت نياز ميتوان با دو واحد مودم روتر همه مسافران حتي ايستاده رانيز پوشش داد)

االبته براي مكان هاي عمومي و ثابت، استفاده از اينترنت پرسرعت ADSL مقرون بصرفه ميباشد و از روترهاي خانگي، بهتر ميتوان استفاده كرد.

 1. ايجاد سيستم هاي امنيتي راه دور با دوربين هاي مدار بسته توسط
  روتر جيبي Hame MPR-A1

ايجاد سيستم هاي امنيتي راه دور با دوربين هاي مدار بسته توسط روتر جيبي Hame MPR-A1امروزه روش هاي مراقبت از دور به دو روش انجام پذير شده است يكي توسط مكان ياب ها كه مبتي بر GPS ميباشند و توسط ماهواره از طريق سيم كارت داخل دستگاه با كاربر ارتباط برقرار ميشود. و ديگري توسط دوربين هاي مبتي بر وب كه اين دوربين ها بكمك يك روتر با سرور مركزي ارتباط برقرار كرده و توسط اينترنت مودم متصل به روتر، تصاوير زنده دوربين را منتشر ميكند.

البته سيستم هاي امنيتي تصويري يا داخلي (محلي) هستند و در محوطه كوچك با سيم (كابلي) و يا بي سيم (واي فاي) محيط تحت نظارت قرار ميگيرد و يا جهاني (مبتني بر وب) هستند وتصاوير با اينترنت قابل دسترسي ميباشند و كاربر قادر به تماشا و مراقبت از دور توسط گوشي همراه خود و يا در شهر ديگر و در رايانه اش ميباشد.

اگر چه برخي از دوربين ها تمامي سازوكار لازم براي انجام انتشار تصاوير در فضاي مجازي را دارند. اما شما ميتوانيد دوربين هاي مدار بسته ارزان قيمت را كه داراي نشاني اينترنتي هستند (داراي آي پي ديناميك يا استاتيك هستند)، توسط روتر با اينترنت نيز به اشتراك كاربر (با رمز ورودي) بگذاريد.

در بخش تنظيمات پيشرفته، بطور خلاصه نحوه به اشتراك گذاري تصاوير دوربين هاي مدار بسته گه داراي خروجي لن ميباشند را توضيح داده ايم. و شما بوسيله يك مودم سيمكارتي ارزان قيمت و يك روتر جيبي Hame MPR-A1 به اين منظور دست خواهيد يافت. فقط كافيست كه آنتن دهي محلي كه دوربين در آنجاست در حد قابل قبول باشد.

 1. بي سيم كردن دستگاه كارتخوان توسط روتر جيبي Hame MPR-A1بي سيم كردن دستگاه كارتخوان توسط
  روتر جيبي Hame MPR-A1

دستگاه كارت خوان (POS) نيازي اجتناب پذير براي كسب و كار ميباشد و تا آتجا كه فروشندگان سيار و يا افرادي كه به خط تلفن ثابت دسترسي ندارند نيز نميتوانند از اين امكان چشم پوشي كنند. چراكه حمل ونقل پول و نيز پرداخت دقيق مبلغ كالاهائي مثل ميوه... ديگر همچون گذشته براي طرفين معامله، عملي و توجيه پذير نيست!

اما تحويل دستگاه كارتخوان سيار، منوط به وديعه يك ميليوني است و ممكن است تحت شرايطي اين مبلغ هرگز بحسابتان بر نگردد!
در حاليكه ميتوانيد دستگاه كارتخوان ثابت خود را بتوسط يك مودم و روتر جيبي Hame MPR-A1 (و جهت محكم كاري يك پاوربانك ده آمپري) با هزينه اي حدود يك چهارم آن به كارتخوان سيار تبديل نمائيد.
ضمن اينكه با اين مجموعه به اينترنت هم ميتوانيد متصل شده و از آن استفاده هاي ديگري داشته باشيد.

واي فاي كردن شبكه داخلي (Etenet) توسط روتر جيبي Hame MPR-A1

 1. واي فاي كردن شبكه داخلي (Ethenet) توسط
  روتر جيبي Hame MPR-A1

در مكان هائي مثل دانشگاه و يا ادارات و شركت ها كه داراي شبكه داخلي انتقال اطلاعات Ethernet هستند و با سيستم لن (سيم كشي) اجرا شده اند نيز ميتوانيد از توانائي روتر جيبي Hame MPR-A1 استفاده نمائيد بدين شكل كه با اتصال رابط مخصوص روتر به هر يك از خروجي ها (پريز)، آن خروجي را واي فاي كرده و با لوازم واي فاي دار و بدون سيم، تا شعاع ده متري به آن متصل شويد.

در ارتباط با مسائل امنيتي نيز روتر حيم همانند ديگر روترها، مجهز به پروتكل DHCP بوده و امنيت هر بيست كاربر يا وسيله را با  يك آي پي و آدرس مك  اختصاصي تضمين ميكند.

 

 1. انجام پروژه هاي دانشجوئي و دانش پژوهي
  روتر جيبي Hame MPR-A1

در بخش  مشخصات فني تخصصي خواهيم ديد كه روتر جيبي Hame MPR-نجام پروژه هاي دانشجوئي و دانش پژوهي روتر جيبي Hame MPR-A1A1 يك محصولي كاملا متفاوت از آنچه متداول بازار است ميباشد و بيش از آنكه جنبه تجاري داشته باشد جنبه علمي و فني داشته و ميتواند مورد توجه دانشجويان و دانش پژوهان رشته تخصصي شبكه باشد. چراكه مدار داخلي روتر داراي چندين واحد (ماژول) مجزا بوده كه هركدام به تنهائي ميتواند در سيستم هاي مختلفي كه مربوط به انتقال اطلاعات هستند مورد استفاده قرار گيرد. و دانشجويان ميتوانند از اين واحدها بخوبي جهت راه اندازي طرح هاي ابتكاري خود استفاده شاياني بعمل آورده و به تجارب با ارزشي دست يابند.
نكته مهم ديگر بخش مربوط به پاوربانك آن است كه اين بخش نيز ميتواند مورد توجه دانشجويان الكترونيك قرار بگيرد تا تجارب مفيدي را بكمك واحد پاوربانك آن جهت ساخت نمونه هاي مشابه كسب نمايند.
پاوربانك روتر جيبي Hame MPR-A1 داراي مدارات محافظ اتصال كوتاه و محدود كننده جريان و قطع ولتاژ شارژ هنگام رسيدن ولتاژ باطري به حد استاندار ميباشد.

دلائل خريد روتر جيبي  Hame MPR-A1

 • تبديل كردن مودم سيمكارتي يو اس بي خود به يك مودم واي فاي چند كاربره

 • تبديل كردن مودم اي دي اس ال كابلي خود به يك مودم وايفاي چند كاربره

 • ضعيف بودن اي دي اس ال وايرلس در نقاطي از منزل يا شركت و تقويت و تكرار آن

 • واي فاي كردن خط شبكه داخلي موسسه و نهادهاي مختلف

 • بهمراه داشتن يك باطري پاوربانك كوچك سبك و كاملا اسنتاندار و بادوام براي شارژ گوشي همراه در مواقع اضطراري

 • انتقال تصاوير دوربين مدار بسته به اينترنت توسط شبكه هاي همراه

 • ايجاد اتوبوس واي فاي براي 20 مسافر

 • بي سيم كردن دستگاه كارت خوان

 • انجام پروژه هاي دانشجويي براي شبكه و پاور بانك

 

  صفحه اصلي موارد كاربرد مشخصه هاي عمومي مشخصه هاي تخصصي توضيحات كاربري تنظيمات متداول تنظيمات پيشرفته  
آنچه بايد درباره روتر جيبي Hame MPR-A1 بدانيم!
چگونه يك روتر جيبي سيمكارتي با سرعت مناسب انتخاب كنيم؟چنانكه در مورد مطلب فوق نظرات خاصي داريد لطفا با ما درميان بگذاريد.
و نيز اگر آنراپسنديد توسط G+1 با ديگران به اشتراك بگذاريد!
با تشكر
فروشگاه اينترنتي كبوتر

نكته!: اشتراگ گذاري مطلب فوق فقط با يك بار دكمه زدن بر روي  G+1  براي عموم، با نام و نشاني پست الكترونيك شما (اگر داراي يك حساب صندوق پست الكترونيك جيميل باشيد) بطور خودكار انجام ميگيرد.


بالاي صفحه

به اشتراك گذاري عنوان و نشاني مطلب فوق در سايت هاي اجتماعي

friendfeed cloob delicious digg twitter-تئوتر

ياهو-yahoo

google plus-گوگل پلاس گوگل بوت مارك-google bookmarks گوگل باز-google buzz بالاترين-balatarin Technorati linkedin-لينكدين whatsapp-واتس آپ facebook-فيس بوك telegram-تلگرام
-   بروز شده در پائيز 96
Free web page counter