مرور سريع امكانات و عدم امكانات مودم QualComm-No Brand
توصيف بيشتر مودم QualComm-No Brand
http://www.i8i.ir/all/modem/3g-usb/nb/QualComm_1.htm

در اين صفحه ميخوانيم:

 

 • ن

 wireless router-111222

صفحه اصلي i8i >> مودم هاي يو اس بي >> مشخصه هاي فني كامل مودم QualComm-No Brand
 

usb.i8i.ir

 
  صفحه اصلي مودم دانگل مودم جيبي3G مودم جيبي4G روتر وايفاي گوشي تبلت لوازم رايانه لوازم ديگر پشتيباني خريد اينترنتي ارتباط با ما  
معرفي بيشتر مودم QualComm-No Brand
آنچه بايد درباره مودم QualComm-No Brand بدانيم!
  صفحه اصلي  مودم يو اس بي (دانگل)  مشخصات فني نصب و بررسي كامل مودم QualComm-No Brand  

مرور سريع امكانات و عدم امكانات مودم QualComm-No Brand

 • شركت توليد كننده: ؟
 • مدل مودم:(No Brand-QualCommi)
 • نوع اتصال:USB2
 • نوع تغذيه:USB-5V
 • تعداد كاربر: 1 نفر
 • قابليت واي فاي: بله 20 كاربره
 • پشتيباني از پيام كوتاه متني: بله
 • پشتيباني از پيام كوتاه متني تصويري: خير
 • پشتيباني از مكالمه تلفني صوتي: بله
 • پشتيباني از مكالمه تلفني صوت و تصويري: خير
 • پشتيباني از دستورات USSD: بله
 • پشتيباني از حافظه همراه SD Ram تا: 16 گيگا بايت
 • امكان به اشتراك گذاري حافظه: خير
 • پشتيباني از سيستم عامل هاي: ويندوز-مكينتاش-لينوكس- اندرويد-(وين 8)
 • نوع نصب بر روي سيستم عامل اندرويد: بله - دستي
 • نوع پيكربندي شبكه هاي موجود:خودكار
 • نوع شبكه پشتيباني: 2G-3G
 • قراردادهاي مورد پشتيباني: HSDPA/HSUPA/ CDMA
 • محدوده فركانسي:           UMTS: 2100
   GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz
 • محدوده سرعت دريافت و ارسال اسناد در 3Gحداكثر: 14.4 مكابيت بر ثانيه:
 • آنتن خارجي: نه
 • تراشه اصلي:  درجه دو-QualComm
 • ابعاد: Height:70.1 mm-Width:25.7 mm-Depth:11.6 mm
 • وزن: 32 گرم
 • رنگ: سفيد
 • مدت زمان ضمانت كالا: بدون ضمانت نامه
 • پنجره كاربري و راهنماي اين مودم فارسي و انگليسي ميباشد.
 • اين مودم ضمانت نامه ندارد ولي ممكن اسا تا سالياني طولاني همچنان خوب و درست كار كند.
ارزانترين مودم دانگل 3.75G بدون قفل و آن لاك واقعي با امكان ارسال SMS و Call و USSD
مشخصه هاي كليدي     كد كالا:No Brand
QualComm Product:
No Brand Model:
QualComm Chipset:
Yes SMS:
No MMS:
Yes USSD:
Yes Voice Call:
No Video Call:
Yes Micro SD:
386Kbs 2G:EDGE:
14.4Mbs 3G:HSPA+:
No Ex Antenna:
1-usb User:
Yes-20 User WiFi Enabie:
Win8-Mac-Lin Ios:
Yes Auto APN:
Yes Android Supp:
-10 to +45C Operating Temp
-20 to +70C Storage Temp:
5% to 95% Humidity
لطفا جهت اطلاع از موجودي و قيمت روز با ما تماس بگيريد!
توصيف بيشتر مودم QualComm-No Brand
 1. از مودم ارزان قيمت No Brand بيشتر بدانيم! (ويژگي هاي عمومي)

 1. پشتيباني از AT Command از طريق COM Port

از وپژگي مهم مودم ارزان قيمت No Brand ، دسترسي به پايانه كام (COM Port) آن ميباشد كه در هنگام نصب، با انتخاب اتفاقي يكي از پايانه هاي آزاد، امكان تبادل اطلاعات از طريق شبكه همراه سيمكارت داخلي با رايانه تان را ايجاد ميكند.
 1. قابليت واي فاي كردن مودم ارزان قيمت No Brand

قابليت واي فاي كردن مودم ارزان قيمت No Brand يكي از پرسش هاي كاربران اينترنتي كه يك مودم يو اس بي ارزان قيمت تهيه كرده اند اينست كه: آيا امكان بروز سازي اين مودم جهت واي فاي كردن آن هست تا ديگر مجبور به خريد يك مودم جداگانه واي فاي جيبي نشوند؟

پاسخ اين سوال مثبت است و شما ميتوانيد با تهيه يك روتر جيبي كه مودم هاي مختلفي در حافظه داخلي اش تعريف شده، مودم دانگل ارزان قيمت No Brand  خود را واي فاي نمائيد!

شما با تهيه يكي از روترهائي كه در بخش روترهاي جيبي معرفي كرده ايم، ميتوانيد مودم خود را نه تنها واي فاي كرده بلكه حتي اي دي اس ال كابلي خود را نيز بي سيم و واي فاي نمائيد. و نكته جالب اينكه تعداد وسايلي كه كه قادرند به آن متصل شوند 20 عدد ميباشند.

 • رهائي ازنصب مودم يو اس بي

يكي از مزاياي واي فاي كردن مودم يو اس بي، رها شدن از مشكلات نصب آن در سيستم عامل هاي مختلف است، چراكه برخي سيستم عامل ها، اغلب با داشتن ضد ويروس يا ديواره حفاظتي (فايروال) و همچنين انواع ديگري از نرم افزارهايي كه  جهت مقاصد خاص نصب كرده ايد از نصب مودم يو اس بي شما ممكن است ممانعت كنند.
گاهي نيز وقتي مودم را نصب كرده و يا بدلائلي آنرا پاك ميكنيد امكان نصب مجدد از بين ميرود چراكه نه فايل نصبي آنرا در ماي كام مشاهده كرده و نه ميتوانيد حتي اگر يك كپي از آن داريد با نصب آن مودم را راه اندازي كنيد.اين نوع مشكل بارها توسط كاربران گزارش شده (البته راه حل دارد) .
علاوه بر اين؛ احتمالا ممكن است كه مايل باشيد از نسخه هاي بالاتري از سيستم عاملتان استفاده كنيد و مودم تان درايور آنرا نداشته و قادر به نصب و ارتقاء آن در سيستم عامل بالاتر نباشيد.

شما بجاي اينكه دايما درگير رفع مشكل نصب مودم و يا در پي بروز سازي آن باشيد، ساده تر و كاراترين راه اينست كه آنرا بسادگي واي فاي نمائيد و از اين قبيل گرفتاري نجات يابيد.
از نكات مهم ديگر واي فاي كننده مذكور اينست كه كليه قطعات و همچنين طراحي آن، فوق استاندار بوده و اگرچه داراي ضمانت يك ساله ميباشد، اما چنانكه بدرستي از آن استفاده شود، ده ها سال براي شما بخوبي كار خواهد كرد.

 • بالا رفتن آنتن دهي مودم

استفاده از باطري پاوربانكي جهت شارژ گوشي همراه در مواقع اضطرارياز ديگر مزاياي واي فاي كردن مودم يو اس بي اينست كه شما قادر خواهيد بود در مكان هائي كه آنتن دهي ضعيف دارند و دريافت اينترنت بكندي از طريق مودم يو اس بي تان انجام ميگيرد (مثل طبقه زير زمين و يا اتاق هاي تو در توي اسكلت فلزي)، ميتوانيد مودم روتر خود را در كنار پنجره رو به فضاي آزاد قرار داده و با بيشترين آنتن دهي اينترنت را توسط آن دريافت نمائيد.

 • استفاده از باطري پاوربانكي جهت شارژ گوشي همراه در مواقع اضطراري

و آخرين نكته اينكه: روتر معرفي شده داراي باطري درجه يك پاور بانكي ميباشد، بطوريكه ميتوانيد گوشي همراهتان را در هنگام ضرورت و در بيرون منزل نيز توسط آن پر نمائيد و نگران خالي شدن باطري گوشي تان در مواقع مختلف نباشيد.

جهت آشنائي بيشتر با روتر معرفي شده روي نشاني ذيل دكمه بزنيد:

واي فاي كننده مودم ارزان قيمت No Brand

 1. مشخصه هاي الكتريكي مودم ارزان قيمت No Brand

مودم هاي يو اس بي عموما از طريق رابط يو اس بي به رايانه متصل شده كه اين پايانه ها ولتاژي در حدود 5 ولت تثبيت شده در اختيار مودم قرار ميدهند. و اين گروه از مودم ها نيز چيزي در حدود 500 ميلي آمپر (نيم آمپر) جريان مصرف ميكنند و چنانكه شما ميخواهيد دستگاهي طراحي كنيد تا اين مودم را جدا از رايانه تغذيه كند ميبايست دستگاه شما دستكم جرياني درحد يك آمپر با 5 ولت دي سي را تامين كند تا دچار مشكل نشويد. و جنانكه مايليد توسط روترهاي جيبي آنرا بكار اندازيد با يك باطري 1800 ميلي آمپري تقريبا 3 ساعت ميتوانيد مودم را بطور كامل به اينترنت متصل كرده و از اينترنت استفاده نمائيد.
در نظر داشته باشيد كه اگر روتر شما چند كاربره شود و يا آنتن دهي ضعيف داشته باشيد و يا دايما دانلود بي وقفه انجام بگيرد روتر شما در حالت حداكثر مصرف قرار خواهد گرفت و دوام باطري تان به دو ساعت هم نخواهد رسيد.

 1. نمايشگر وضعيت كاركرد در مودم ارزان قيمت No Brand

از آنجا كه  اين مودم ارزان قيمت در حالت هاي مختلف قرار ميگيرد از جمله:
عدم اتصال به شبكه همراه 
اتصال به شبكه نسل دوم همراه
اتصال به شبكه نسل سوم همراه
لذا براي كاربر مهم است كه بتواند بگونه اي از وضعيت كاري مودم آگاه شود. بهمين دليل عموما مودم ها داراي يك لامپ (LED) دو رنگ ميباشند كه با تركيبات رنگي و حتي چشمك زدن مثلا يك بار در  ثانيه يا دوبار در ثانيه، كاربر را متوجه وضعيت كاري خود ميكنند و اين تركيبات در مودم هاي مختلف متفاوت ميباشد و شما ميتوانيد با دقت كردن و يا مراجعه به راهنماي داخل مودم ( مثل راهنما و...) يا سايت هاي مربوطه، از آن آگاه شويد.

 1. سرعت مودم يو اس بي ارزان قيمت No Brand در حالت هاي كلي

عمدتا مودم هاي نسل سوم اينترنت همراه از 3.2 شروع ميشود و تا 21.7 مگابيت بر ثانيه نير به حداكثر خود ميرسد.البته نكات ذيل نيز مطرح است:

در اوايل توليد اينگونه مودم هاي سيمكارتي، سرعت دريافت اسناد 3.2 مگابيت بر ثانيه بود كه حدود ده برابر نسل قبلي خود EDGE كه 386 كيلو بيت بر تانيه ميشد  رسيد. اما سپس به 7.2 مگا بيت رسيد و سرعت ارسال نيز از 2 مگا به 5.6 مگا بيت برثانيه ارتقاء يافت. و اين سرعت يك سرعت پايه براي قرارداد HSUPA و HSDPA قرار گرفت.  اما در تحول بعدي سرعت دريافت بيشتر شد و به 14.4  مگا بيت رسيد كه به  3.5G مشهور شد و در نهايت نيز به سقف آن يعني 21.6 مگابيت رسيد تحت عنوان  3.75G.
البته مودم هاي 4G از يك سطح بالاتر قرارداد 3G نيز ميتوانند استفاده كنند كه آن 42.2 مگا بيت بر ثانيه ميباشد و دسترسي به اين سرعت در مورد مودم هاي گروه  3G امكان پذير نيست.

و در ارتباط با مودم هاي يو اس بي ارزان قيمت بايد متذكر شويم كه همگي شان داراي سرعت 14.4 مگا بيت بر ثانيه يعني در سطح 3.5G ميباشند.


 1. از مودم ارزان قيمت No Brand بيشتر بدانيم! (ويژگي هاي مخصوص)

 1. از نظر ظاهر، مودم ارزان قيمت No Brand بسيار زيبا طراحي شده اما نقطه ضعف طراحي آن در جايگاه سيمكارت آن ميباشد بطوريكه وقتي سيمكارت كوچك شده و يا دوتكه در داخل جايگاه قرار ميگيرد  به فنر هاي اتصال خراش وارد كرده و اي بسا باعث شود كه فنر ذيل سيمكارت آسيب ديده و از بين برود.
  بنابراين بهتر است حتي الامكان يك سيمكارت مخصوص اين مودم در نظر گرفته شود و جهت شارژ اعتبار آن نيز ميتوان توسط تلفن همراهتان به اعتبار آن بيفزاييد تا ناچار به بيرون آوردن سيمكارت نباشيد!
  اساسا براي قرار دادن و در آوردن سيمكارت هاي لبه دار و تيز حتي در گوشي تان نيز ميبايست نهايت دقت را بعمل آوريد تا اين فنر ها مستهلك نشده و دستگاه شما را از كار نيندازد.
  و همچنين همانند ديگر مودم هاي سيمكارتي از استفاده از سيمكارت هاي دوتكه و لبه دار ميبايستي پرهيز كرد، چراكه باعث از بين رفتن فنر ذيل سيمكارت شده و مودم را از كار خواهد انداخت!
 2. مودم ارزان قيمت No Brand داراي نرم افزار خوبي جهت نصب روي رايانه است و بطور خودكار نيز قادر است تا شبكه هاي موجود را شناسائي و نيز شبكه سيمكارت داخل آنرا نيز شناخته و سريعا به آن وصل شود و نيازي به پيكر بندي ندارد. اما اگر خواستيم از شبكه اي غير از ايرانسل يا همراه اول و يا رايتل استفاده كنيم (مثل شبكه روستائي) ميتوانيم داخل تنظيمات (ستينگ) رفته و يك اتصال (نيو اي پي ان) جديد براي آن ساخته و بعنوان پيش گزينه انتخاب كرده تا دفعات بعد سريعا به آن شبكه متصل شويم.
 3. اگر چه اين مودم از سرعت نسبتا پايين تري از 3.75G برخوردار است (14.4 مگابيت بر ثانيه) اما چنانكه از آنتن دهي خوبي در محل برخوردار باشيد براحتي ميتوانيد فيلم سينمائي را بطور برخط (آنلاين) با درجه دقت (رگولاسيون) خوب و حتي در حد عالي (HD) نيز تماشا نمائيد!
 4. در حال حاضر مودم ارزان قيمت No Brand بتعداد محدود از اين مودم در اختيار داريم كه با قيمتي كاملا مناسب در اختيارتان قرار خواهيم داد.
  صفحه اصلي  مودم يو اس بي (دانگل)  مشخصات فني نصب و بررسي كامل مودم QualComm-No Brand  
آنچه بايد درباره مودم QualComm-No Brand بدانيم!
چگونه يك مودم سيمكارتي با سرعت مناسب انتخاب كنيم؟چنانكه در مورد مطلب فوق نظرات خاصي داريد لطفا با ما درميان بگذاريد.
و نيز اگر آنراپسنديد توسط G+1 با ديگران به اشتراك بگذاريد!
با تشكر
فروشگاه اينترنتي كبوتر

نكته!: اشتراگ گذاري مطلب فوق فقط با يك بار دكمه زدن بر روي  G+1  براي عموم، با نام و نشاني پست الكترونيك شما (اگر داراي يك حساب صندوق پست الكترونيك جيميل باشيد) بطور خودكار انجام ميگيرد.


بالاي صفحه

به اشتراك گذاري عنوان و نشاني مطلب فوق در سايت هاي اجتماعي

friendfeed cloob delicious digg twitter-تئوتر

ياهو-yahoo

google plus-گوگل پلاس گوگل بوت مارك-google bookmarks گوگل باز-google buzz بالاترين-balatarin Technorati linkedin-لينكدين whatsapp-واتس آپ facebook-فيس بوك telegram-تلگرام
-   بروز شده در تابستان 96
Free web page counter